B32671P6683K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3,800
Datasheet
0.068 µF Film Capacitor 200V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32671P6683K189
DigiKey Part Number
B32671P6683K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32671P6683K189
Description
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32671P6683K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Applications
Power Factor Correction (PFC)
Voltage Rating - DC
630V