B32529C6152K189
DigiKey Part Number
495-B32529C6152K189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32529C6152K189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C6152K189
Description
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C6152K189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V