B32529C1334J000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 41,444
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 6,735
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 472
0.33 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C1334J000
DigiKey Part Number
495-1158-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1334J000
Description
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C1334J000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.138" W (7.30mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Voltage Rating - DC
100V