B32529C1122J289
DigiKey Part Number
495-B32529C1122J289CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B32529C1122J289TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1122J289
Description
CAP FILM 1200PF 5% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1200 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C1122J289 Models
Category
Voltage Rating - DC
100V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V