B32522Q8104K189
DigiKey Part Number
495-B32522Q8104K189TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B32522Q8104K189CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32522Q8104K189
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 200V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32522Q8104K189 Models
Category
Voltage Rating - DC
630V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
200V