B32521C3154K289 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B32521C3154K289 |
Description | CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.15 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B32521C3154K289 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Mounting Type Through Hole |
Series | Package / Case |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm) |
Capacitance | Termination PC Pins |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.394" (10.00mm) |
Voltage Rating - AC 160V | Applications Automotive; EMI, RFI Suppression |
Voltage Rating - DC 250V | Ratings AEC-Q200 |