B32520C6153J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
0.015 µF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C6153J189
DigiKey Part Number
B32520C6153J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C6153J189
Description
CAP FILM 0.015UF 5% 400VDC RAD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage Rating - DC
400V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - AC
200V