629W21W1240-1NA
DigiKey Part Number
151-629W21W1240-1NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
629W21W1240-1NA
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SOLDER
EDA/CAD Models
629W21W1240-1NA Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C