628-25W3624-1NA
DigiKey Part Number
151-628-25W3624-1NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3624-1NA
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C