628-25W3224-1TB
DigiKey Part Number
151-628-25W3224-1TB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
628-25W3224-1TB
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 (22 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C