Image for 627-47W1224-3TD is not available
627-47W1224-3TD
DigiKey Part Number
151-627-47W1224-3TD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-47W1224-3TD
Description
CONN D-SUB PLUG 47POS VERT SLDR
Detailed Description
47 (46 + 1 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-47W1224-3TD Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) - 47W1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C