Image for 627-27W2222-2NA is not available
627-27W2222-2NA
DigiKey Part Number
151-627-27W2222-2NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-27W2222-2NA
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS SOLDER CUP
Detailed Description
27 (25 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-27W2222-2NA Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Number of Rows
2
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 27W2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C