Image for 627-21W4224-3T3 is not available
627-21W4224-3T3
DigiKey Part Number
151-627-21W4224-3T3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W4224-3T3
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
Detailed Description
21 (17 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-21W4224-3T3 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 21WA4
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C