Image for 627-21W1224-4N4 is not available
627-21W1224-4N4
DigiKey Part Number
151-627-21W1224-4N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-21W1224-4N4
Description
CONN D-SUB PLG 21POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-21W1224-4N4 Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C