Image for 627-17W2224-3ND is not available
627-17W2224-3ND
DigiKey Part Number
151-627-17W2224-3ND-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W2224-3ND
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
EDA/CAD Models
627-17W2224-3ND Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A, 30A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C