Image for 627-17W2224-2NA is not available
627-17W2224-2NA
DigiKey Part Number
151-627-17W2224-2NA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W2224-2NA
Description
CONN D-SUB PLG 17POS PNL MT SLDR
Detailed Description
17 (15 + 2 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
627-17W2224-2NA Models
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Color
Black
Mounting Type
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Contact Type
Signal and Power
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C