627-17W2222-4T1
DigiKey Part Number
151-627-17W2222-4T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-17W2222-4T1
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS SOLDER CUP
EDA/CAD Models
627-17W2222-4T1 Models
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C