627-11W1224-4TE
DigiKey Part Number
151-627-11W1224-4TE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-11W1224-4TE
Description
CONN D-SUB PLG 11POS PNL MT SLDR
EDA/CAD Models
627-11W1224-4TE Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A, 40A
Features
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C