627-11W1224-2T1
DigiKey Part Number
151-627-11W1224-2T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-11W1224-2T1
Description
CONN D-SUB PLUG 11POS VERT SLDR
EDA/CAD Models
627-11W1224-2T1 Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A, 20A
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C