627-11W1224-1T1
DigiKey Part Number
151-627-11W1224-1T1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
627-11W1224-1T1
Description
CONN D-SUB PLUG 11POS VERT SLDR
EDA/CAD Models
627-11W1224-1T1 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
5A, 10A
Features
Grounding Indents, Shielded
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C