ECS-TXO-3225-250-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-TXO-3225-250-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ HCMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-TXO-3225-250-TR Models |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±2.5ppm |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 6mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Output HCMOS | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |