ECS-3225MVQ-120-CN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-3225MVQ-120-CN-TR |
Description | XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-3225MVQ-120-CN-TR Models |
Category | Frequency Stability ±25ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 10mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Output HCMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 10µA |
Voltage - Supply 1.7V ~ 3.6V |