ECS-3225MVQ-1000-CN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-3225MVQ-1000-CN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-3225MVQ-1000-CN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-3225MVQ-1000-CN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-3225MVQ-1000-CN-TR
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.7V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-3225MVQ-1000-CN-TR Models
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
20mA
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Output
HCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
10µA
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V