ECS-320-6-47B-CTN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-320-6-47B-CTN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-320-6-47B-CTN-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-320-6-47B-CTN-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-320-6-47B-CTN-TR
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 6pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-320-6-47B-CTN-TR Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)