ECS-2520MVLC-200-BN-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-2520MVLC-200-BN-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-2520MVLC-200-BN-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-2520MVLC-200-BN-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520MVLC-200-BN-TR
Description
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.6V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
1.8mA
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)