ECS-135.6-18-30BQ-DS
DigiKey Part Number
XC1986TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC1986CT-ND - Cut Tape (CT)
XC1986DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-135.6-18-30BQ-DS
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.56 MHz ±30ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-135.6-18-30BQ-DS Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
13.56 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.033" (0.85mm)
Load Capacitance
18pF