ECS-135.6-18-30-JEM-TR
DigiKey Part Number
XC3117TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3117CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3117DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-135.6-18-30-JEM-TR
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.56 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
13.56 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Frequency Tolerance
±20ppm