ECS-120-12-36Q-CWY-TR
DigiKey Part Number
XC2419TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2419CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2419DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-12-36Q-CWY-TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 12pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-120-12-36Q-CWY-TR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12pF