EA2532LA18-12.000M TR
DigiKey Part Number
2773-EA2532LA18-12.000MTR-ND - Tape & Reel (TR)
2773-EA2532LA18-12.000MCT-ND - Cut Tape (CT)
2773-EA2532LA18-12.000MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EA2532LA18-12.000M TR
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±15ppm Crystal 18pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±15ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)