Image for AGCF24010-DIN2 is not available
AGCF24010-DIN2
DigiKey Part Number
95-AGCF24010-DIN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGCF24010-DIN2
Description
LINE FILTER 240VAC 10A DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 240V Terminal Block
Category
Current
10 A
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Approval Agency
UL
Part Status
Active
Mounting Type
DIN Rail
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
240V