SDCHA1V8040-470-R
DigiKey Part Number
283-SDCHA1V8040-470-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SDCHA1V8040-470-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SDCHA1V8040-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCHA1V8040-470-R
Description
FIXED IND 47UH 2A 135 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Semi-Shielded Inductor 2 A 135mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Semi-Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
135mOhm
Series
Frequency - Self Resonant
12MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Material - Core
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.2A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)