HFW1V2815H100K
DigiKey Part Number
283-HFW1V2815H100KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFW1V2815H100K
Description
FIXED IND 10UH 30A 2.05 MOHM SMD
Detailed Description
10 µH Unshielded Wirewound Inductor 30 A 2.05mOhm Max 3-SMD, Gull Wing
DC Resistance (DCR)
2.05mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
12MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
500 kHz
Package / Case
3-SMD, Gull Wing
Tolerance
±10%
Size / Dimension
1.098" L x 0.780" W (27.90mm x 19.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.605" (15.36mm)
Current - Saturation (Isat)
21.5A