DRA127-470-R
DigiKey Part Number
283-3596-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-3596-1-ND - Cut Tape (CT)
283-3596-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DRA127-470-R
Description
FIXED IND 47UH 2.62A 91 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Wirewound Inductor 2.62 A 91mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
DRA127-470-R Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
91mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Current - Saturation (Isat)
5.09A