482-G111-K1M1-A1S0-12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
482-G111-K1M1-A1S0-12A
DigiKey Part Number
482-G111-K1M1-A1S0-12A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
482-G111-K1M1-A1S0-12A
Description
CIR BRKR THRM 12A
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 12A 230 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
12A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
230 V
Series
Voltage Rating - DC
28 V