4230-T120-K0CE-15A
DigiKey Part Number
4230-T120-K0CE-15A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4230-T120-K0CE-15A
Description
CIR BRKR THERM 15A 480VAC/125VDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 15A 480 V AC 125 V DC Lever DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4230-T120-K0CE-15A Models
Category
Current Rating (Amps)
15A
Manufacturer
E-T-A
Voltage Rating - AC
480 V
Series
Voltage Rating - DC
125 V