1658-G41-02-P10-15A | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 302-1277-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 1658-G41-02-P10-15A |
Description | CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal 15A 240 V AC 28 V DC Push to Reset Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 15A |
Manufacturer E-T-A | Voltage Rating - AC 240 V |
Series | Voltage Rating - DC 28 V |