127-P10-H-KF-050022-25A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
E-T-A
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 71
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
127-P10-H-KF-050022-25A
DigiKey Part Number
127-P10-H-KF-050022-25A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
127-P10-H-KF-050022-25A
Description
CIR BRKR THRM 25A 250VAC 50VDC
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal 25A 250 V AC 50 V DC Push to Reset Panel Mount
Category
Current Rating (Amps)
25A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
250 V
Series
Voltage Rating - DC
50 V