ZXTN25100BFHTA
DigiKey Part Number
ZXTN25100BFHTR-ND - Tape & Reel (TR)
ZXTN25100BFHCT-ND - Cut Tape (CT)
ZXTN25100BFHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZXTN25100BFHTA
Description
TRANS NPN 100V 3A SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bipolar (BJT) Transistor NPN 100 V 3 A 160MHz 1.25 W Surface Mount SOT-23-3
Category
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
100 @ 10mA, 2V
Mfr
Power - Max
1.25 W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Transition
160MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Transistor Type
Mounting Type
Surface Mount
Current - Collector (Ic) (Max)
3 A
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
100 V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
250mV @ 300mA, 3A