SMBJ110CA-13-F | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 31-SMBJ110CA-13-FTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMBJ110CA-13-F |
Description | TVS DIODE 110VWM 177VC SMB |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 177V Clamp 3.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMB |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V |
Mfr | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A |
Series | Power - Peak Pulse 600W |
Packaging Tape & Reel (TR) | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V | Package / Case DO-214AA, SMB |
Voltage - Breakdown (Min) 122V | Supplier Device Package |