NX33A0010Q
DigiKey Part Number
NX33A0010QDITR-ND - Tape & Reel (TR)
NX33A0010QDICT-ND - Cut Tape (CT)
NX33A0010QDIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NX33A0010Q
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
70mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
40mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V