DMTH10H032LFVW-13 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 715
Datasheet
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 2,250
Datasheet
In Stock: 0
N-Channel 100 V 26A (Tc) 1.7W (Ta) Surface Mount, Wettable Flank PowerDI3333-8 (SWP) Type UX
DMTH43M8LFVW-7
DMTH10H032LFVW-13
DigiKey Part Number
31-DMTH10H032LFVW-13-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMTH10H032LFVW-13
Description
MOSFET BVDSS: 61V~100V PowerDI33
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
DMTH10H032LFVW-13 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
11.9 nC @ 10 V
Packaging
Bulk
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
683 pF @ 50 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
1.7W (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount, Wettable Flank
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PowerDI3333-8 (SWP) Type UX
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
30mOhm @ 10A, 10V