DMN2310UW-13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 3,354
Datasheet
Parametric Equivalent
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
N-Channel 20 V 1.3A (Ta) 450mW (Ta) Surface Mount SOT-323
DMN2310UW-13
DigiKey Part Number
31-DMN2310UW-13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN2310UW-13
Description
MOSFET BVDSS: 8V~24V SOT323 T&R
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
950mV @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
0.7 nC @ 4.5 V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Vgs (Max)
±8V
Part Status
Active
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
38 pF @ 10 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
450mW (Ta)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
SOT-323
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.8V, 4.5V
Package / Case
Rds On (Max) @ Id, Vgs
200mOhm @ 300mA, 4.5V