DM6W22AQ-13 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DM6W22AQ-13 |
Description | TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218 |
Manufacturer Standard Lead Time | 22 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 35.5V Clamp 130A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-218 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 4600W (4.6kW) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V | Package / Case DO-218AB |
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 130A |