DM6W22AQ-13
DigiKey Part Number
DM6W22AQ-13DITR-ND - Tape & Reel (TR)
DM6W22AQ-13DICT-ND - Cut Tape (CT)
DM6W22AQ-13DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DM6W22AQ-13
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 130A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-218
Category
Power - Peak Pulse
4600W (4.6kW)
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Type
Zener
Qualification
AEC-Q101
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Package / Case
DO-218AB
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
130A