D15V0H1U2LP16-7 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | D15V0H1U2LP16-7 |
Description | TVS DIODE 15VWM 25VC U-DFN1616-2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25V Clamp 90A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount U-DFN1616-2 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | D15V0H1U2LP16-7 Models |
Category | Power - Peak Pulse 2250W (2.25kW) |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 700pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V | Package / Case 2-UFDFN |
Voltage - Breakdown (Min) 15.5V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 90A (8/20µs) |