AZ23C13-7-F
DigiKey Part Number
31-AZ23C13-7-FTR-ND - Tape & Reel (TR)
31-AZ23C13-7-FCT-ND - Cut Tape (CT)
31-AZ23C13-7-FDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AZ23C13-7-F
Description
DIODE ZENER ARRAY 13V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 13 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt)
25 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
1 Pair Common Anode
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13 V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Tolerance
±5%