Image for AP7350-185CF4-7 is not available
AP7350-185CF4-7
DigiKey Part Number
31-AP7350-185CF4-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AP7350-185CF4-7
Description
IC REG LINEAR 1.85V X2-WLB0606-4
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA X2-WLB0606-4
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
700 nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Control Features
Current Limit, Enable
Part Status
Active
Protection Features
Over Current
Output Configuration
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Output Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Regulators
1
Package / Case
4-XFBGA, WLBGA
Voltage - Input (Max)
5.25V
Supplier Device Package
X2-WLB0606-4
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.85V
Base Product Number
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 150mA