AL5809Q-120EV1
DigiKey Part Number
AL5809Q-120EV1DI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AL5809Q-120EV1
Description
EVAL BOARD FOR AL5809Q
Customer Reference
Detailed Description
AL5809Q - 1 Non-Isolated Output Dimmable LED Driver Evaluation Board
Category
Features
Dimmable
Manufacturer
Diodes Incorporated
Voltage - Input
2.5V ~ 60V
Packaging
Box
Contents
Board(s)
Part Status
Active
Utilized IC / Part
AL5809Q
Current - Output / Channel
120mA