XB24CZ7PIS-004 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 602-1189-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XB24CZ7PIS-004 |
Description | RF TXRX MOD 802.15.4 TH SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 802.15.4 Zigbee® Transceiver Module 2.4GHz Integrated, Trace Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XB24CZ7PIS-004 Models |
Category | Sensitivity -100dBm |
Mfr | Serial Interfaces SPI, UART |
Series | Antenna Type Integrated, Trace |
Packaging Tray | Utilized IC / Part EM357 |
Part Status Not For New Designs | Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Verified | Current - Receiving 28mA ~ 45mA |
RF Family/Standard 802.15.4 | Current - Transmitting 33mA ~ 59mA |
Protocol | Mounting Type Surface Mount |
Modulation DSSS | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Frequency 2.4GHz | Package / Case Module |