WR11-U900-DE1-XB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Digi
In Stock: 234
Datasheet
EDGE, GPRS, HSPA+, LTE Router Ethernet, RJ-45
WR11-U900-DE1-XB
Modems Routers & Gateways: What's the Difference?
WR11-U900-DE1-XB
DigiKey Part Number
602-2112-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WR11-U900-DE1-XB
Description
CELLULAR ROUTER GLOBAL HSPA 3G
Customer Reference
Detailed Description
3G/2G EDGE, GPRS, HSPA+, LTE Router Ethernet, RJ-45
Category
Modulation or Protocol
EDGE, GPRS, HSPA+, LTE
Manufacturer
Digi
Frequency
850MHz, 900MHz, 1.7GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz